Przeciwwskazania do stosowania reduktorów tkanki tłuszczowej

Przeciwwskazania do stosowania reduktorów tkanki tłuszczowej

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania reduktorów tłuszczu? Wiele osób zadaje sobie to pytanie ponieważ każdy z nas chce wyglądać dobrze, nie być otyłym ani grubym. Każdy chce czuć się w swoim ciele super i nie wstydzić się przy rozbieraniu. Dlatego ćwiczymy, stosujemy przeróżne diety, chodzimy do dietetyków. Często te sposoby zawodzą bądź skutki nie są dla nas zadowalające i wtedy sięgamy po suplement diety przyspieszające oraz pomagający pozbyć się nam tkanki tłuszczowej. Reduktorów tkanki tłuszczowej jest coraz więcej na naszym rynku, producenci prześcigają się w tworzeniu nowych produktów z coraz to nowszym składem. Możemy wyróżnić te słabsze dla początkujących oraz te mocniejsze dla osób zaawansowanych które mają niski poziom tkanki tłuszczowej ale chcą się jeszcze bardziej wyrzeźbić. Zanim jednak sięgniemy po spalacz tłuszczu pamiętajmy by najpierw zbilansować swoją dietę oraz ułożyć odpowiedni plan treningowy. Co najważniejsze jeżeli jesteśmy na coś chorzy skonsultujmy każdy suplement z lekarzem

Bezpieczne odchudzanie w czasie ciąży

Wiele kobiet gdy dowiaduje się że będzie miała dziecko martwią się o swoją sylwetkę po porodzie. Czasami się zdarza że przyrost masy w czasie ciąży jest zaskakująco szybki oraz zbyt duży. To ile można przytyć w czasie ciąży jest sprawą indywidualną. Przyjmuje się że osoby szczupłe mogą przytyć nawet 15kg w ciągu 9 miesięcy, kobiety o prawidłowej masie ciała – 10-13kg, u kobiet otyłych z nadwyżką tkanki tłuszczowej ten przyrost powinien być najmniejszy ale nie mniej niż 7-8kg. Gdy zauważymy że nasza waga zwiększa się w szybkim tempie powinnyśmy bardziej zwrócić uwagę na ilość i jakość spożywanych produktów. Najważniejsze by nasze jedzenie było jak najmniej przetworzone oraz by nie wpadać w panikę i stosować restrykcyjne diety. Często jest tak że gdy wprowadzimy w czas ciąży dietę z ujemnym bilansem energetycznym może to negatywnie wpłynąć na stan zdrowia dziecka – doprowadzić do różnego rodzaju zaburzeń lub wad rozwojowych. Przy źle zbilansowanej diecie wielokrotnie nie dostarczamy odpowiedniej ilości witamin i minerałów co też negatywnie działa na płód. Jeżeli chodzi o różnego rodzaju suplementy, koktajle i herbatki odchudzające to w czasie ciąży nie powinno się ich stosować. Nawet suplementy zawierające tylko naturalne składniki również mogą negatywnie wpłyną na rozwijające się dziecko.

Najlepszą metodą na odchudzanie w czasie ciąży jest aktywność fizyczna.

Zapobiega ona szybkiemu przyrostowi tkanki tłuszczowej, korzystnie wpływa na metabolizm oraz pomaga zapobiegać niektórym dolegliwością ciążowym. Oczywiście każda ciąża jest inna dlatego zawsze rozpoczęcie aktywności fizycznej powinno być skonsultowane z lekarzem oraz z wykwalifikowanym trenerem.

Bezpieczne odchudzanie a cukrzyca

Organizm osoby chorej na cukrzyce jest odporny na insulinę produkowaną przez trzustkę. Dochodzi wtedy do jeszcze większej produkcji insuliny przez co zwiększa się waga ciała. Sytuację tą pogarsza jeszcze złe odżywianie dlatego tak ważne jest zmiana nawyków żywieniowych. Ułożona dieta powinna nie tylko pomagać w zmniejszeniu kilogramów ale również utrzymaniu odpowiedniego poziomu cukru we krwi. Normalna dieta osoby z tą chorobą powinna składać się z 45-50% z węglowodanów, 15-20% z białka i 30-35%. Przy diecie redukcyjnej powinna zmniejszyć ilość tłuszczy ale nie rezygnować z nich całkowicie. Należy wybierać tłuszcze roślinne nie zwierzęce. Jeżeli chodzi o suplementy pomagające zwalczyć zbędne kilogramy to niektóre z ich składników mogą zaburzyć gospodarkę glukozową oraz insulinową. Może to prowadzić do hipoglikemii oraz zaburzyć działania leków. Wszystkie tego typu suplementy jak i również termogeniki powinny być skonsultowane z lekarzem.

Bezpieczne odchudzanie przy chorobie układu krążenia

Odchudzanie przy chorobie serca oraz nadciśnieniu jest praktycznie takie samo jak u osób zdrowych. Jednak choroba ta sprzyja nadwadze oraz otyłości. Głównym czynnikiem odchudzania jest zmniejszenie spożywania kalorii czyli ujemny bilans kaloryczny. Polega on na dostarczeniu mniejszej ilości kalorii w ciągu dnia niż ilość zużytych kalorii. Ważną rzeczą w diecie u osób z chorobą układu krążenia jest spożywanie soli. Sól wiąże dużą ilość wody przez co wzrasta ciśnienie tętnicze. Dlatego osobom mającym nadciśnienie zaleca się całkowite zrezygnowanie z tej przyprawy. Nie chodzi tylko o samodzielne solenie potraw ale też unikanie gotowych dań i produktów w których tej soli jest bardzo dużo. W przypadku tej choroby unikała by spalaczy tłuszczu. Praktycznie wszystkie posiadają one w swoim składzie kofeinę, którą ciśnieniowcy powinni unikać. Jednak można się wspomóc takimi suplementami jak l-carnityna, CLA, jagody acai, chrom itp. Są to produkty naturalne, które nie podnoszą ciśnienia krwi a pomagają w walce z tkanką tłuszczową, przyspieszają metabolizm i zmniejszają łaknienie.

Zapraszam do zapoznania się z najnowszym RANKINGIEM SPALACZY TŁUSZCZU który opracował mój kolega z pracy Damian Szlachta w oparciu o statystyki z ubiegłego roku 🙂

https://musclepower.pl/Ranking-Najlepsze-spalacze-tluszczu-minionego-roku-cabout-pol-227.html

 

2 thoughts on “Przeciwwskazania do stosowania reduktorów tkanki tłuszczowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.