Diuretyki

Diuretyki

Diuretyki są jednym z najskuteczniejszym produktem na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. W medycynie stosuje się je w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Ich działanie polega na zwiększeniu diurezy czyli wydalaniu moczu. Przez stymulowanie wydalania sodu przyspieszają wydalanie wody. Ale nie tylko w celach medycznych jest używany ten produkt ale również przy redukcji zbędnych kilogramów. Często jest tak że mimo niskiej zawartości tkanki tłuszczowej dalej nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu naszego ciała. Dzieję się tak dlatego że nadmiar wody w organizmie zbiera się pod skórą. U kobiet może się to objawiać bardzo nie lubianym cellulitem. Przez niskokaloryczną dietę wzrasta poziom kortyzolu który czyli hormonu stresu, który kumuluje energie, co prowadzi do gromadzenia się wody w organizmie.

Diuretyki najpopularniejsze są w sportach sylwetkowych. Zawodnicy, którzy przygotowują się do zawodów nierzadko sięgają po tego typu specyfiki by na scenie wyglądać jak najlepiej, by każdy mięsień był widoczny. Oprócz diuretyków stosują oni jeszcze inną formę odwodnienia. 3 dni przed zawodami przez 2 dni piją około 6-7 litrów wody, przez co częściej muszą korzystać z toalety. Dzień przed oraz w dniu zawodów przestają spożywać płyn, ale organizm jest przyzwyczajony do wydalania moczu. Niestety ten sposób jak i stosowanie diuretyków w większej ilości źle wpływa na ciało człowieka, jego gospodarkę wodno – elektrolitową oraz układ hormonalny.

Diuretyki zastosowanie

Diuretyki stosujemy nie tylko w walce z nadmiarem wody ale także w walce z różnego rodzaju schorzeń:

 • Nadciśnienie tętnicze
 • Niewydolność serca
 • Przebyty zawał serca
 • Niewydolność nerek
 • Marskość wątroby
 • Obrzęki
 • Zatrucia
 • Bakteryjne zapalanie dróg moczowych

Skutki uboczne

Złe dawkowanie diuretyków może prowadzić do wielu zaburzeń w organizmie człowieka. Dlatego zawsze warto zasięgnąć opinii lekarza bądź osoby znającą się na suplementach tego typu. Skutkami ubocznymi zażywania diuretyków mogą być:

 • Zaburzenia elektrolitowe ( niedobór sodu, potasu, magnezu; nadmiar wapnia, potasu)
 • Nadciśnienie
 • Zmniejszenie tolerancji na glukozę
 • Zaburzenia gospodarki lipidowej – zwiększenie stężenia cholesterolu LDL
 • Niewydolność nerek
 • Zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi
 • Uszkodzenie wątroby
 • Zaburzenia hormonalne
 • Zaburzenia żołądkowo – hormonalne

Diuretyki – suplementy

Jeżeli chodzi o legalne diuretyki to są one dostępne we wszystkich sklepach z suplementami oraz zdrową żywnością. Oczywiście są to produkty które opierają się na naturalnych substancjach, przede wszystkim wyciągiem, zielonej herbaty, zielonej kawy. W aptekach znajdziemy leki diuretyczne które są mocniejsze w działaniu i są one na receptę.

Pharma Freak – Ripped Freak Diuretic

Naturalny środek moczopędny który ma na celu poprawić ogólną sylwetkę. Przyspiesza metabolizm, utratę wody podskórnej oraz wydalanie toksyn z organizmu. Ma również działanie antyoksydacyjne ponieważ chroni przed wolnymi rodnikami tlenowymi.

4+ Nutrition – H2O Xpell+

100% naturalny produkt który w zdrowy i  łatwy sposób pozwala na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. Dzięki minerałom produkt ten stymuluję produkcję kolagenu, który jest bardzo ważnym antyoksydantem. Ponad to H2O Xpell+ oczyszcza organizm z toksyn, reguluje pracę wątroby i układu pokarmowego.

Now – Water – Out

Jest to produkt który w swoim składzie nie ma tylko substancje moczopędne ale również mieszankę ziół oraz składniki odżywcze które wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego oraz właściwą równowagę wodną.

Diuretyki a cellulit wodny

Kobiety często mimo że są szczupłe i mają ładną figurę borykają się z cellulitem wodnym na pośladkach i udach. Jest on spowodowany zbyt dużą ilością spożywanej soli z pożywienia oraz problemami z krążeniem. Diurety jest dobrym rozwiązaniem dla takich kobiet. Pozwoli on na szybkie pozbycie się nadmiaru wody oraz oczyści organizm z toksyn oraz soli, która zatrzymuję wodę. Na początku będą występować częstsze wizyty w toalecie ale po jakimś czasie się to unormuje. Oczywiście ważna jest też dieta oraz aktywność fizyczna, diuretyk to tylko dodatek który pomaga nam w osiągnięciu wymarzonej pupy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.