Jakie rękawiczki wybrać na siłownie?

Jakie rękawiczki wybrać na siłownie?

Jakie rękawiczki wybrać na siłownie? Dość często słyszę takie pytanie w sklepie Muscle Power w Częstochowie w którym pracuje jako sprzedawca. Zależy to bardzo od wielu czynników np. od płci klienta, do jakiego treningu są one potrzebne i bardzo często od preferencji wizualnych. Kobiety najczęściej wybierają rękawiczki, które im się podobają. Raczej nie zwracają uwagę na ich praktyczność. Mężczyźni często zwracają uwagę na to by rękawiczki były raczej w ciemnych kolorach oraz by miały usztywniacz na nadgarstek.

Jak mierzyć rękawiczki?

Jeżeli mierzymy rękawiczki w sklepie to sprawa jest prosta. Najważniejsze by nie kupować zbyt dużych rękawiczek ponieważ pod wpływem potu rozciągną się i będą za luźne. Podczas przymierzania zwróćmy uwagę czy dobrze przylegają oraz czy jest nam w nich wygodnie. Zastanówmy się czy usztywniacz na nadgarstek będzie nam potrzebny czy raczej zbędny. Jeżeli mamy zamiar podnosić duże ciężary i przede wszystkim ćwiczyć siłowo to usztywniacz nam się przyda. Jeżeli jednak będą to raczej treningi typu crossfit, fitness czy jazda na roweru możemy zrezygnować z tej dodatkowej funkcji.

 

 

Jeżeli chodzi o zamawianie rękawiczek przez Internet to musimy zmierzyć obwód naszej dłoni na wysokości kostek bez kciuka. Następnie wybrać odpowiedni rozmiar który jest przypisany obwodowi naszej dłoni. Rozmiarówka producentów nie zawsze są takie same, warto sprawdzić tabelkę na stronie przy danym produkcie. Nie zawsze to samo L u jednego producenta będzie odpowiadało L u innego producenta, pamiętajmy o tym J

 

Co zrobić żeby rękawiczki nie farbowały?

Nie fajnie jest gdy ściągamy rękawiczki po treningu i widzimy że nasze ręce są czarne od farby/skóry. Jest to dość częsty przypadek gdy mamy rękawiczki skórzane leczę niekiedy zdarza się to również przy rękawiczkach materiałowych. Najczęściej oznacz to że zostały one zrobione z słabej jakości materiału bądź użyto słabych barwników. By temu zapobiec i po treningu mieć czyste ręce należy wyprać rękawiczki ale nie w pralce lecz ręcznie. Najlepiej z dodatkiem płynu do prania. Jeżeli to nie pomoże można spróbować wymoczyć je w wodzie z octem. Zostawić na noc a potem wypłukać w wodzie z płynem do płukanie by pozbyć się zapachu octu. A jeżeli to nie pomoże to po prostu odczekać kilka lub kilkanaście treningów, na pewno po pewnym czasie rękawiczki same przestaną farbować. Słyszałam jeszcze o tym by pod rękawiczki na siłownie zakładać foliowe rękawiczki bądź takie co używają budowlańcy ale to chyba zły pomysł 🙂 Innym pomysłem jest zasypywanie rękawiczek od wewnątrz talkiem bądź magnezią. Wydaje mi się jednak że najlepiej poczekać rękawiczki same powinny przestać farbować a następnym razem kupić jakieś inny.

Kiedy powinniśmy zakładać rękawiczki?

Według mnie zawsze. Zwłaszcza kobiety ponieważ mają delikatniejsze dłonie niż mężczyźni a po drugie chyba żadna z nas nie chciała by mieć brzydkich odcisków. Praktycznie do każde treningu ubierajmy rękawiczki, no oczywiście pomijam bieganie, joge, pilates itp. Czy jest to trening siłowy na dowolną partię mięśni czy idziemy na fitness na którym będziemy używać ciężarów czy na trening typu crossfit ubierajmy rękawiczki. Na początku może nam się wydawać to trochę nie wygodne ale po pewnym czasie przyzwyczaimy się do tego i później już nie będziecie chciały ćwiczyć bez rękawiczek. Jeżeli chodzi o facetów to niektórzy ćwiczą z a niektórzy bez rękawiczek. Czasami słyszę że ci co ćwiczą w rękawiczka to słabeusze i cieniasy, bo bolą ich rączki przy podciąganiu. Ale często jest tak że mężczyźni mają te rękawiczki bo również chcą chronić swoje dłonie od odcisków. Chcą by ich ręce wyglądały schludnie. Krąży teoria że rękawiczki osłabiają chwytność dłoni przy takich ćwiczeniach jak podciąganie lub martwy ciąg. Ale mnie się wydaje że to nieprawda w końcu podciągamy się lub podnosimy ciężary mięśniami.

2 thoughts on “Jakie rękawiczki wybrać na siłownie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.